Pięć dysfunkcji pracy zespołowej - Patrick Lencioni

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: MT Biznes
Kod produktu: 66CF-37625

Opis

Po pierwszych dwóch tygodniach obserwowania problemów występujących w firmie DecisionTech Kathryn Petersen, jej nowy dyrektor generalny, przeżyła wiele chwil zwątpienia, czy w ogóle powinna była przyjmować tę pracę. Wiedziała jednak, że niewiele przemawiało za odrzuceniem tej propozycji. Przede wszystkim przejście na emeryturę sprawiło, że stała się niecierpliwa i nic nie ekscytowało jej tak, jak trudne wyzwania. W chwili gdy zdecydowała się przyjąć tę pracę, nie zdawała sobie jednak sprawy z tego, jak źle funkcjonuje zespół zarządzających i jakie wyzwania rzucą jej jego członkowie - wyzwania większe niż te, które napotkała kiedykolwiek wcześniej.

W książce Pięć dysfunkcji pracy zespołowej Patrick Lencioni po raz kolejny snuje opowieść o przywództwie, opowieść tak pouczającą i wciągającą czytelnika, jad dwa jego poprzednie bestsellery, Pięć pokus dyrektora generalnego i Cztery obsesje wyjątkowego menedżera. Tym razem koncentruje on jednak swój żywy intelekt i umiejętność opowiadania na fascynującym i złożonym świecie zespołów ludzkich.

Kathryn Petersen, dyrektor generalny firmy DecisionTech, staje wobec ostrego kryzysu przywództwa: ma pojednać zespół pogrążony w chaosie zagrażającym bytowi całej firmy. Czy odniesie sukces? Czy zostanie zwolniona? Czy firma upadnie? Pasjonująca opowieść Lencioniego nieustannie przypomina nam, że przywództwo wymaga tyleż odwagi, co przenikliwości.

 


W trakcie opowiadania Lencioni odkrywa przed nami pięć dysfunkcji stanowiących samo sedno przyczyn częstych trudności, jakie przeżywają zespoły ludzkie. Autor nakreśla nam model i etapy działań, dzięki którym będziemy mogli pokonać te przeszkody i budować spójne i skuteczne zespoły.


 

Podobnie jak w innych książkach, Lencioni stworzył porywającą fabułę z pozornie prostym przesłaniem adresowanym do wszystkich, którzy dążą do tego, by stać się wyjątkowymi liderami zespołów.

 

Patrick Lencioni - prezes The Table Group, firmy doradczej świadczącej usługi w zakresie zarządzania, działającej nad Zatoką San Francisco. Przed założeniem The Table Group wiceprezes do spraw rozwoju organizacji w firmie doradczej Bain & Company, Oracle Corporation i Sybase. Autor bestsellerowych książek Cztery obsesje wyjątkowego menedżera oraz Pięć pokus dyrektora generalnego. Osobisty trener, doradca menedżerów oraz wzięty mówca.

Dane techniczne

WYDAWNICTWO MT BIZNES
AUTOR KSIĄŻKI PATRICK LENCIONI
LICZBA STRON 250
OPRAWA MIĘKKA

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl