Esencjalista - Greg McKeown

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 44,90 zł 44.90
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: MT Biznes
Kod produktu: DE91-36840

Opis

Ile razy zgodziłeś się spełnić czyjąś prośbę, nawet się nad tym nie zastanawiając? Ile razy żałowałeś, że zgłosiłeś się do realizacji jakiegoś zadania, i zastanawiałeś się, co cię do tego podkusiło? Jak często mówisz "tak" tylko po to, żeby sprawić komuś przyjemność? Albo uniknąć kłopotów? Albo dlatego, że "tak" stało się twoją automatyczną odpowiedzią na wszystko?

Droga esencjalizmu nie polega na powzięciu postanowienia noworocznego, by częściej mówić "nie", zmniejszyć ilość napływającej korespondencji albo opanować nową strategię zarządzania czasem. Chodzi w niej o to, żeby jak najwcześniej zatrzymywać się i odpowiadać sobie na pytanie, czy inwestujemy swoje siły i zasoby w odpowiednie przedsięwzięcia. Na świecie jest tak dużo dostępnych przedsięwzięć i możliwości, że nie bylibyśmy w stanie zaangażować się we wszystkie, ponieważ zabrakłoby nam środków i czasu. I choć wiele z nich jest abstrakcyjnych, a niektóre są bardzo pociągające, w rzeczywistości większość jest trywialna, a tylko nieliczne mają istotne znacznie. Aby podążać drogą esencjalizmu, należy umieć je rozróżniać - trzeba się nauczyć przesiewania różnych opcji i wybierania tylko tych naprawdę ważnych. A dopiero kiedy pozwolisz sobie na to, aby nie robić wszystkiego i nie godzić się na wszystko, będziesz mógł osiągnąć wybitne wyniki w sprawach naprawdę ważnych.

 


Esencjalista nie robi więcej w krótszym czasie.

 Esencjalista robi tylko właściwe rzeczy.


 

  • Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że rozmieniasz się na drobne?
  • Czy czujesz się przepracowany i jednocześnie mało użyteczny?
  • Czy często jesteś zajęty, ale nieproduktywny?
  • Czy czujesz się tak, jakby inni ludzie nieustannie kradli twój czas?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań - wejdź na drogę esencjalizmu.

 


Jeżeli sam nie ustalisz priorytetów w swoim życiu, ktoś inny zrobi to za ciebie.


 

Esencjalizm to coś więcej niż strategia zarządzania czasem czy zwiększanie produktywności. To systematyczne i metodyczne rozpoznawanie najważniejszych rzeczy, eliminowanie zbędnych i skupianie się na najistotniejszych kwestiach.

Chodzi o to, żeby robić mniej, ale lepiej, i to w każdej dziedzinie życia.

 


Esencjalizm to filozofia życia, której czas właśnie nadszedł.


 

Greg McKeown przekazuje ludziom na całym świecie wiedzę na temat znaczenia esencjalizmu w życiu i w biznesie. Do współpracy zapraszają go Apple, Google, Facebook, LinkedIn, Symantec, Salesforce.com i Twitter. Należy do najpopularniejszych blogerów w serwisie "Harvard Business Review", a jego nazwisko znajduje się na liście wpływowych ludzi (Influencers) serwisu LinkedIn. Jest Młodym Globalnym Liderem Światowego Forum Ekonomicznego. Ma dyplom MBA Uniwersytetu Stanforda.

Dane techniczne

WYDAWNICTWO MT BIZNES
AUTOR KSIĄŻKI GREG MCKEOWN
LICZBA STRON 288
OPRAWA MIĘKKA

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl